بسم الله الرحمن الرحیم

مقدمه:

 دوره «سفیرانِ تمدن ساز» دوره ای برای تربیت مبلغان حوزه بین‌الملل و تمدن نوین اسلامی ویژه دانشجویان، طلاب و فارغ التحصیلان بسیجی و سایر تشکل های همسو می باشد که به همت هسته مرکزی بین الملل خواهران سازمان بسیج دانشجویی، طراحی و اجرا می گردد.

در سال های اخیر، مقام معظم رهبری مد ظله العالی  بر لزوم فعالیت در حوزه بین‌الملل و رسیدن به تمدن نوین اسلامی، بیش از پیش تأکید و توجه داشته‌اند. راهپیمایی هر ساله اربعین، شکل گیری گروه‌های فاطمیون، حیدریون، دفاع وطنی، حشدالشعبی … و نقطه اوج آن، شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، تا حدود زیادی مردم ایران را متوجه ضرورت فعالیت‌های بین‌المللی و دیدگاه‌های تمدنی انقلاب اسلامی ایران کرده است. سؤالاتی نظیر:

 • دلایل فعالیت ایران در خارج از مرزهایش چیست؟
 • چرا اقدامات ایران تا این حد، باعث وحشت کشورهای مستکبری چون آمریکا و اسرائیل گردیده است؟
 • اقدامات سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، سبب ایجاد چه خطراتی برای دشمنان گردیده بود که تصمیم به حذف فیزیکی و ترور این عزیزان گرفتند؟

    پاسخ به این سؤالات و سؤالاتِ دیگر در رابطه با تمدن نوین اسلامی، نیازمند درکِ دقیق‌تری از کشورهای منطقه است که نه تنها با نگاهِ علمی و تخصصیِ صرف؛ بلکه با استفاده ازدیدگاه‌های مکتبی پاسخ داده شود و ظرفیت های تمدنی کشورهای پیرامونی ایران را باری دیگر، دقیق‌تر معرفی کند. از طرفی دیگر جمهوری اسلامی ایران و مکتب اسلام؛ دارای ایدئولوژیِ موعود خواهی است. این ایدئولوژی دارای رقبای بسیاری است که نه تنها در بٌعد سخت، بلکه در بعد جنگ نرم نیز به مقابله علنی با این مکتب و به ویژه علمدار آن -یعنی جمهوری اسلامی ایران- پرداخته‌اند و در صدد حذف کامل آن هستند.  لذا شناخت و سپس تبلیغ این مبانی از ضروریات جهان امروز و وظیفه هر جوان انقلابی است که رؤیایِ تمدن نوین اسلامی را در سر می‌‌پروراند .

این دوره جهت نیل به اهداف فوق الذکر، از میان قشر مخاطبین نهایی تبیین و تبلیغ، طیفِ سنی نوجوانان دانش آموز مخاطب را قرار گرفته، چون هم در سن تکامل بوده و هم قاعده تغییر و اساسا تبلیغ بر رویشان اثر گذار می‌باشد. در واقع، دوره حاضر شامل دو مرحله (آموزش مبلغین به عنوان هدف اول) و (اعزام به مدارس و تبلیغ به عنوان هدف دوم) است که به تفضیل آن را شرح خواهیم داد:

مرحله اول: آموزش

   همچنان که بیان شد، محتوای دوره علاوه بر توجه به سطح علمی مطالب، توجه زیادی به ثبت تجربیات موفق و پاسخ به شبهات روز جامعه در خصوص فعالیت های بین‌المللی داشته است. همچنین علاوه بر بیان دلایل لزوم فعالیت بین‌الملل، در نظر دارد تا ظرفیت های تمدنی کشورهای پیرامونی ایران را با دیدی صریح و صادقانه بررسی کرده و نقد و بررسی میزان قوت و ضعف عملکرد را به مبلغان ارجمند بسپارد.

 • شیوه نامه ی آموزشی:

    محتوای این بخش از دوره سفیران تمدن ساز، به شکل بسته‌های آموزشی در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد. با توجه به شرایط  کشور و ویروس کرونا، زمانبندی ساعات و روزهای آموزشی در استان‌ها، دانشگاه‌ها و شهرهای کشور متفاوت است و همین موضوع سبب شد تا طراحان دوره از سبک‌های معمول کلاس‌های وبیناری فاصله گرفته و محتوای دوره را در قالب چهار بسته آموزشی  ارائه دهند تا هر یک از داوطلبان، متناسب با وقت و برنامه ریزی شخصی خود، بتوانند از دوره استفاده کامل را ببرند. هر بسته با حداکثر زمان 4 ساعت، دارای مهلت 7 روزه جهت مشاهده آنلاین در سایت یا دانلود در هر ساعت از شبانه روز می باشد. در پایان هر 14 روز، یک آزمون تستی از محتوای ارائه شده اخذ خواهد شد. یعنی در کل، دو آزمون تستی از 4 بسته آموزشی، از داوطلبان گرفته می‌شود و ریزش تعداد داوطلبان و گزینش ابتدایی در این مرحله می باشد.

این بخش از 22 بهمن ماه آغاز و در 22 اسفند ماه به پایان خواهد رسید.

 • محتوای هر بسته:
 1. محتوای فیلم تدریسِ فعالین و اساتید حوزه بین‌الملل (از محتوای این بخش آزمون تستی-هر دو هفته یکبار- اخذ می شود).
 2. آموزش تکمیلی: موشن گرافی های مرتبط با محتوای تدریس (از محتوای این بخش آزمون تستی-هر دو هفته یکبار- گرفته می شود).
 3. تعزیه آخرالزمان: موشن گرافی معرفی فعالین و شهدای حوزه مقاومت و آزادی خواهان جهان.
 4. جزوات: تعدادی جزوه از کتب مرتبط با موضوع هر بسته تهیه شده است، این بخش اختیاری بوده که در روند ادامه طرح و مرحله تدریس به مبلغان کمک شایانی خواهد نمود.
 5. مشاهده دو بخش انقلاب اسلامی ایران و سرزمین رؤیاها -که در دو بسته سوم و چهارم وجود دارند- اختیاری می‌باشد  و در ادامه روند طرح و زمان تبلیغ، در ارتقاء مبلغان مؤثر خواهد بود.

مرحله دوم:  اعزام و تبلیغ

   راهیافتگان به دوره تبلیغ، می بایست در تاریخ 15 فروردین ماه به صورت مجازی در مدارس کل کشور به صورت استانی یا کشوری حضور پیدا کرده و در جمع نخبگان و شخصیت‌های برجسته انقلابی دانش آموزی، در استان به مدت سه جلسه یک ساعته، تدریس کنند.(سر فصل‌های دوره تبلیغ در اختیار تمامی مبلغان راه یافته به آن مرحله قرار خواهد گرفت)

در تاریخ 25 اسفند ماه  دو جلسه به صورت وبینار -به مدت دو ساعت- برای داوطلبان حائز رتبه های برترِ دوره و راه یافتگان به مرحله اعزام برگزار شده و شیوه‌ها ی تبلیغ آموزش داده خواهد شد. در خلال دوره نیز مبلغان ارجمند می توانند از راهنمایی‌‌‌های اساتید  و نمونه‌‌ تدریس های ارائه شده برای دانش آموزان استفاده کنند. برای رسیدن به این مرحله، می بایست داوطلبان دارای رتبه برترِ آزمون‌های تستی، در مهلتی 10 روزه – 25 اسفند ماه تا 5 فروردین ماه-، طرح درس پیشنهادی خود را – براساس جلسات آموزش تبلیغ و سر فصل‌های ارائه شده- به صورت pdf ارائه دهند. طرح درس‌ها ارزیابی شده و داوطلبان دارای طرح درس های برتر، به صورت مجازی به مدارس اعزام خواهند شد .(شیوه اعزام نیز بصورت کامل در اطلاع رسانی ‌ها از طریق کانال ایجاد شده توضیح داده می‌شود).

زمان ثبت نام: از 10 ام لغایت 22 ام بهمن ماه 99

زمان دوره: 22 بهمن ماه لغایت 22 اسفند ماه 99

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با شماره 09050599790 ارتباط بگیرید.

*فان حزب الله هم الغالبون*

برنامه درسی دوره

معرفی دوره
چند تذکر ضروری 00:00:00
معرفی دوره سفیران تمدن ساز 00:00:00
بخش اول آموزش
بسته اول 00:00:00
بسته دوم 00:00:00
آزمون بخش اول 00:00:00
آزمون بخش اول دوره سفیران 01:00:00
بخش دوم آموزش
بسته سوم 00:00:00
بسته چهارم 00:00:00
آزمون جبرانی سفیران 00:00:00
آزمون بخش دوم 00:00:00
669 دانشجو ثبت نام کرده

درباره ما

ناصرین با هدف پشتیبانی رسانه‌ای فعالیت‌های بین‌المللی، ضمن تامین بستر آموزش‌های مجازی آنلاین و آفلاین، آموزش‌های مورد نیاز فعالان مردمی و دانشجویی در عرصه بین‌الملل را نیز ارائه می‌نماید.

09036357622

iccbso@chmail.ir

اطلاع از دوره‌ها و برنامه‌ها

 • اعداد را به انگلیسی وارد کنید