آموزش مکالمه عربی- لهجه عراقی

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
۲۵۰ هزارتومان

این دوره با هدف آشنایی هرچه بیشتر مردم و دانشجویان با زبان عربی و ارتباط گیری عمیق‌تر با برادران عراقی در مراسم اربعین حسینی طراحی شده است.

گرچه شاید در یک دوره مجازی، تسلط کامل به مکالمه عربی میسر نباشد اما در این دوره فشرده که حدود ۱۰۰۰ دقیقه آموزش را در بر دارد، استاد برجسته ادبیات عرب، دکتر سید عدنان اشکوری، از همان جلسه اول به صحبت به زبان عربی اصرار داشته و سعی داشته‌اند که فراگیران در فضای کاملا عربی و در تعامل با استاد و راهنمایی‌های بعضا فارسی ایشان با زبان عربی آشنا شوند.

تا پیش از دوره آموزشی کنونی که حدودا ۱۶ تا ۱۷ ساعت است، یکی از بهترین دوره‌های آموزش عربی عراقی، مجموعه فیلم‌های تدریس استاد مسعود فکری بود که مجموعاً حدود ۶ ساعت فیلم آموزشی را شامل می‌شد. بخشی از آن ۶ ساعت به صورت رایگان توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است و فراگیران محترمی که سطح اطلاعات آن‌ها از زبان عربی بسیار پایین است، پس از مشاهده جلسات اول دوره آموزشی کنونی، درصورتی که احساس نمودند سطح دوره حاضر بالا بوده و برای ایشان قابل درک نیست، می‌توانند با جستجوی عنوان «آموزش عربی لهجه عراقی» در فضای اینترنت و مشاهده بخش‌های رایگان فیلم آموزشی استاد مسعود فکری، ظرف حدود سه ساعت سطح خود را ارتقا دهند. البته این مشکل ممکن است صرفا برای عده محدودی که اطلاعات آن‌ها از زبان عربی تقریباً صفر باشد، رخ دهد.

لازم به ذکر است که برگزاری این دوره مجازی به معنای فروش فیلم‌های آموزشی نیست و هزینه پرداخت شده توسط فراگیران جهت خریداری کامل فیلم‌های دوره نیست بلکه آنان صرفاً مجاز به مشاهده فیلم‌ها در طول دوره هستند. با توجه به ممنوعیت شرعی و قانونی دانلود فیلم‌ها، فراگیران پس از پایان و تکمیل دوره اجازه دسترسی و استفاده از فیلم‌ها را نخواهند داشت و حتما باید در طول مدت دوره به مشاهده فیلم‌ها بپردازند. هرگونه کپی‌برداری، ذخیره‌سازی و انتشار گسترده یا حتی محدود و انگشت‌شمار فیلم‌ها مجاز نیست چراکه هدف از برگزاری این دوره، آموزش فوری فراگیران برای ایام اربعین حسینی است نه فروش فیلم آموزشی. (فراگیرانی که به علت مشکل سرعت اینترنت قادر به مشاهده آنلاین فیلم‌ها نبوده و تقاضای دانلود فیلم‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای گوناگون را دارند، اجازه دارند فیلم‌ها را دانلود نمایند اما موظفند ۲۴ ساعت پس از دانلود، حتی اگر هنوز فیلم‌ها را مشاهده ننموده باشند آن‌ها را پاک کنند و در طول این بازه حق هیچ‌گونه کپی برداری یا در اختیار دیگران گذاشتن این فیلم‌ها را نداشته و نگهداری فیلم‌ها بیش از ۲۴ ساعت، قانونا و شرعا جایز نیست.)

کتاب «آموزش کاربردی و فشرده لهجه عراقی» نوشته علی بهرامی‌نژاد، سیدحیدر حسینی‌طاهر و علی شریفی‌راد که توسط انتشارات  دارالنشر اسلامی منتشر ده است منبع آموزشی این دوره است.

محتوای دوره

بازکردن همه