دوره آموزشی گرای بین‌الملل

جهت‌گیری تخصصی در حوزه بین‌الملل و جهان اسلام

دوره شروع شده است اما فرم ثبت نام باز خواهد بود و تمام کلاس‌های آموزشی ضبط شده و در سامانه قابل مشاهده خواهند بود. شرکت‌کنندگان جدید می‌توانند در عملیات‌های بعدی دوره شرکت کرده و ارزیابی شوند و در صورت کسب امتیازات، برنده جوایز ویژه باشند.

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی:

 گروه‌های جوان دانشجو و غیر دانشجوی زیادی هستند که علیه سیاستهای استکباری، علیه آمریکا، علیه سیاست‌های اروپایی و غربی به شدّت مشغول فعّالیّت‌اند؛ … با اینها اگر بتوانید ارتباط سالم برقرار کنید، دو فایده دارد: فایده‌ی اوّل این است که به آنها نیرو می‌دهید و کمک می‌کنید؛ فایده‌ی دوّم این است که جمهوری اسلامی را به آنها معرّفی می‌کنید؛ … این کار شما علاوه بر اینکه معرّفی جمهوری اسلامی است، یک سپر دفاعی برای جمهوری اسلامی هم هست؛ چون علیه جمهوری اسلامی، امپراتوری خبری به شدّت فعّال است دیگر؛ این در واقع پاسخ آن هم محسوب می‌شود.

امّا من روی چند کشور همسایه می‌خواهم تکیه کنم؛ ارتباطات‌تان را با گروه‌های دانشجویی عراق، افغانستان، پاکستان هر چه می‌توانید بیشتر تقویت کنید. اینها آمادگی قلبی و روحی‌شان با شماها خیلی زیاد است و ارتباطات را برقرار کنید. بیانات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۶

معرفی مختصر دوره

دوره‌های آموزشی گرا که توسط بنیاد نهضت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود، امسال در بخش تخصصی خود با همکاری جبهه مجاهدان بدون مرز و هسته مرکزی بین‌الملل بسیج دانشجویی میزبان حوزه بین‌الملل خواهد بود.

دوره گرای بین‌الملل به مخاطبان کمک می‌کند با وضعیت موجود و مطلوب فعالیت‌های جمهوری اسلامی در حوزه بین‌الملل و چالش‌های آن آشنا شده، نقاط خلأ را بیشتر بشناسند و تا حدودی با روش‌های فکری متنوع برای پر کردن این نقاط خلأ و فعالان متنوع در این عرصه آشنایی مختصر پیدا کنند. این دوره بیش از آن که یک دوره مهارتی آموزشی باشد، یک دوره فکری، عملیاتی است تا فراگیران آن با شرکت در عملیات‌های تعریف شده در این دوره، تجربه کوچکی از فعالیت در این عرصه را کسب نمایند.

تذکر: محتوای دوره ممکن است در فرآیند اجرایی تا حدودی دچار تغییرات شود.

برنامه دوره

این دوره در دو مرحله برگزار می‌گردد؛ مرحله اول شامل حدود ۱۲ ساعت آموزش مجازی آنلاین و آفلاین و چند اقدام عملی است و مرحله دوم شامل یک دوره حضوری سه روزه و اجرای چند پروژه مهم و اثرگذار در حوزه بین‌الملل با نقش‌آفرینی اعضای دوره خواهد بود. در پایان دوره نفرات برتر عازم سفر به یکی از کشورهای عراق، افغانستان و سوریه خواهند شد. جزئیات این مراحل به شرح زیر است:

مرحله اول: آموزش مجازی

بخش اصلی: اندیشه ورزی در حوزه بین‌الملل و جهان اسلام

 • چرایی کنشگری بین‌المللی
 • الزامات فعالیت در این عرصه
 • آشنایی با مأموریت‌های فرامرزی انقلاب اسلامی
 • ترسیم کلی وضعیت موجود و مطلوب جمهوری اسلامی ایران
 • کنکاشی در ترسیم نقشه راه کنشگری مردمی و دولتی جمهوری اسلامی ایران
 • آشنایی کلی با تشکل‌ها و فعالان مردمی و مدل‌های فکری موجود

تذکر:

هزینه اولیه دریافت شده برای این دوره صرفاً برای بخش اصلی و غیر اختیاری اولیه خواهد بود و آموزش‌های بعدی ممکن است هرکدام هزینه‌های جداگانه‌ای داشته باشند. در صورتی که فراگیران پس از پرداخت هزینه و پس از شرکت در دوره و اهتمام کافی به شرکت در کلاس‌های آن، مطالب و محتوای آن را مفید ندانند می‌توانند عودت هزینه پرداختی خویش را از مدیران دوره درخواست نموده تا ایشان موارد را بررسی نمایند.

بخش اختیاری:

 • آشنایی مختصر با برخی کشورهای جهان اسلام
 • آموزش تخصصی عربی لهجه عراقی به افراد آشنا با عربی فصیح

مجموعه عملیات‌های بخش اول(ویژه ایام اربعین و پاییز ۱۴۰۱):

 • پاسخ به ندای رهبر انصارالله یمن (عملیات اصلی)
 • ارتباط چهره به چهره با زائران پاکستانی
 • مجموعه‌ای از عملیات‌های فضای مجازی
 • ارتباط‌گیری‌های مفید هدف‌دار بین‌المللی
 • تولید آثار و محتواهای مرتبط با جهانی‌اندیشی
 • توسعه کنشگری جبهه‌ای و قرارگاهی
 • هسته‌سازی و شروع کنشگری بین‌المللی

مرحله دوم:          

 • برگزاری دوره‌حضوری برای نفرات محدود برگزیده مرحله اول
 • تمرکز بر مهاجرین افغانستانی مقیم ایران و اجرای عملیات در این عرصه
 • تداوم آموزش‌ها و عملیات‌ها و ارزیابی‌ها و انتخاب نفرات برگزیده نهایی

زمان‌بندی

 • آخرین مهلت ثبت نام یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ بود؛ اما فرم ثبت نام دوره تا پایان شهریورماه باز است و کلاس‌های آنلاین نیز پس از برگزاری به صورت آفلاین قابل دسترس خواهند بود. فراگیرانی که دیرتر در دوره ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند در عملیات‌های بعدی دوره شرکت کرده و ارزیابی شوند و در صورت کسب امتیازات، برنده جوایز ویژه باشند.
 • شروع آموزش‌های مجازی مرحله اول دوره: یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱
 • شروع عملیات‌های مرحله اول: چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱
 • آغاز مرحله دوم: مهر و آبان ۱۴۰۱

هزینه ثبت نام

با وجود تنوع محتواها و تعدد اساتیدی که در جلسات آنلاین و آفلاین از تجربیات آنان استفاده خواهیم کرد، برای تسهیل حضور علاقه‌مندان در این دوره، هزینه دوره تنها ۷۵ هزار تومان تعیین گردیده است.

لازم به ذکر است که همین مبلغ اندک نیز می‌تواند به راحتی و با مشارکت افراد در فرآیند انتشار تبلیغات و یا حضور تشکیلاتی در دوره و یا حضور گروهی همراه با خانواده و دوستان در دوره مطابق راهنمای زیر، بسیار کاهش یافته و حتی به راحتی به صفر برسد و شما بتوانید به صورت رایگان در دوره شرکت نمایید.

جایزه ویژه:

سفر نفرات برگزیده به یکی از کشورهای افغانستان، عراق و سوریه

چرا باید در این دوره شرکت کرد؟

 1. با شرکت در این دوره اطلاعات مفیدی نسبت به ضرورت‌ها، اقدامات شاخص، خلأها و فضای عمومی کنشگری مردمی و دانشجویی در عرصه بین‌الملل کسب خواهید کرد.
 2. با برخی فعالان مردمی بین‌الملل، اساتید و صاحبان تجربه در این حوزه آشنا شده و گفتگو خواهید داشت.
 3. با شرکت در برنامه‌های عملیاتی، تجربه کوچک و شیرینی از فعالیت در این عرصه را کسب کرده و نتایج آن را مشاهده خواهید کرد.
 4. در صورت موفقیت در دوره، امکان همکاری با مجموعه‌ها و تشکل‌های فعال در عرصه بین‌الملل را خواهید داشت.
 5. نفرات برگزیده دوره با حمایت و راهنمایی جبهه مجاهدان بدون مرز جهت کسب تجربیات میدانی امکان اعزام رایگان به یکی از کشورهای عراق، سوریه یا افغانستان را خواهند داشت.

نکات ضروری

 • فرم ثبت نام دوره شامل چند صفحه است و متقاضیان لازم است ضمن تکمیل دقیق همه صفحات و فیلدهای ضروری، مراحل ثبت نام را تا عضویت در کانال خصوصی دوره به نام «گرای بین الملل» ادامه دهند.
 • همه اعضای دوره موظف هستند پس از عضو شدن در کانال، پیام‌های کانال را از ابتدای تاسیس آن تا انتها به صورت کامل و با دقت مطالعه نمایند.
 • اطلاعیه‌های دوره صرفا از طریق این کانال اختصاصی توزیع خواهد شد و همه اعضای دوره موظف به چک کردن مداوم کانال و جزئیات تمام پیام‌های آن هستند و مسئولیت هرگونه ضرر احتمالی از عدم دقت به موارد مطروح در کانال بر عهده فراگیران است.
 • هر یک از متقاضیان در تمام فرآیند دوره اگر با مشکل یا سوالی مواجه شدند می‌توانند موضوع را با ادمین دوره از طریق پیامک یا ارسال پیام در پیام‌رسان‌های ایتا، بله و تلگرام به شماره ۰۹۲۳۱۴۶۲۹۳۰ و یا شناسه @geraint_admin در میان بگذارند. (تماس تلفنی پاسخ داده نخواد شد)

12 دیدگاه دربارهٔ «دوره گرای بین‌الملل۱۴۰۱»

  1. سلام علیکم
   منظورتون از به طور آزاد چیه؟
   شرکت در دوره برای همه افراد مجازه و محدودیتی وجود نداره

  1. سلام
   اگر منظورتون از بخش اول صفحه اول فرم هست، برای رفتن به صفحات بعدی باید دکمه بعدی در پایین فرم رو بزنید.

  1. سلام در صورتی که علی رغم عضویت در دوره، وضعیت ثبت نام را «ثبت نام نشده» می بینید یک بار صفحه را رفرش کنید. به این صورت که روی نوار آدرس کلیک کرده و اینتر بزنید.

   1. تشکر. خبری هم که از دوره داخل کانالها نیست. همه جا سکوت…
    و همچنین برنامه ای ارائه نشده که بدونیم قراره دوره اول چی یاد بگیریم.
    فقط چندتا صوت فرستادند و والسلام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.